Английский Русский Украинский
Погода

Науково-дослідний інститут Чорнобильської аномальної Зони. Про нас

НДІЧАЗ – це найбільша в Україні та світі організація з вивчення Чорнобильської аномальної Зони відчуження, а також прилеглих до неї територій. Рішення про створення науково-дослідного інституту було прийнято у 2012 році – це дозволило об’єднати всі знання, що були на той момент, з метою подальшого вивчення і застосування отриманих результатів на благо всього людства.

Завдяки вивченню різних зразків ґрунту, мінералів та живих клітин, що перебували в умовах підвищеного іонізуючого (ІВ) та аномального випромінювання, вченим НДІЧАЗ вдалося просунутися в сфері вивчення впливу вищевказаних типів випромінювання на квантову структуру ядер атомів, зміну кварків всередині ядра, а також на онтогенез живих клітин і мікроорганізмів.

На базі НДІЧАЗ діє низка експериментальних господарств і полігонів, на яких працюють найкращі радіобіологи нашого часу. Завдяки зусиллям наших вчених, вже вдалося отримати надстійкі до ІВ культури, а також плодові рослини, які можуть відсіювати нестабільні ізотопи. Таким чином, рослина не поглинає з ґрунту радіоактивні речовини та дає абсолютно чисті, придатні до вживання плоди.

Наш відділ роботи з РАВ показали світу абсолютно нові та свіжі рішення з переробки й утилізації відпрацьованого ядерного палива та інших типів радіоактивних відходів.

У тісній співпраці з іншими відділами також працює єдиний в світі, на даний момент, відділ з вивчення наслідків впливу аномальних енергій. Це дозволило розширити наше пізнання в квантовій механіці та квантовій теорії поля.

На сьогодні, НДІЧАЗ співпрацює та займається спільними проєктами з Міжнародною організацією з радіологічного захисту (МОРЗ), Empire State University, США (ESU), Науковим комітетом з дії атомної радіації при ООН (НКДАР ООН), Всесвітнім агентством з атомної енергетики (ВАГАТЕ) та іншими.

Структурне зростання НДІЧАЗ:
График

Погода на ЧАЭС:

Температура: -4.0 °C
Відносна вологість: 97 %
Атмосферний тиск: 742 мм рт.ст.
Швидкість вітру: 2.3 м/c
Напрямок вітру: ВЮВ - 106°

Зв'язатися з НДІЧАЗ:

Свяжитесь с нами
Слідкуйте за нами:
By using the website, you hereby consent to our usage of cookies to enhance your experience.
[OK]