Английский Русский Украинский
Погода

Геохімічний стан радіонуклідних викидів ЧАЕС

Аналіз геохімічного стану території ЧЗВ, енергетичний характер радіонуклідів і вплив на них викидів аномальної енергії.

Особливість розподілу довгоживучих радіонуклідів аварійного викиду на території Східної і Західної Європи на теперішній час досить точно встановлена. Наприклад, загальна площа зі щільністю забруднення понад 3,7•10^10 Бк Cs-137 на 1 кв. км. становить 100 тис. кв. км. Масштаби досить глобальні, хоча на всій вищевказаній території знаходиться лише близько 11 кг ізотопу Cs-137. У хімічній поведінці радіоактивного і стабільного ізотопів будь-якого елементу відмінностей немає, і лише специфічні методи радіометрії дозволяють впевнено фіксувати надзвичайно низькі концентрації тих чи інших уламків поділу.

Таким чином, забруднення радіонуклідами носить не речовинний, а енергетичний характер. Так, при повному розпаді 1 Кі Cs-137 (11 мг) виділяється 9 МДж енергії, повне поглинання якої організмом людей сформувало б колективну дозу 1,3·10^7 бер.

Однак ситуація ускладнюється регулярними викидами аномальної енергії, після яких у місцях з підвищеним рівнем іонізуючого випромінювання фіксується прискорення розпаду деяких ізотопів, що суперечить загальноприйнятим поняттям про періоди напіврозпаду. Можна зробити висновок, що аномальна енергія викиду стимулює ізотопи до бета-розпаду безпосередньо впливаючи на його квантову структуру. А точніше, аномальна енергія впливає безпосередньо на кварки в протонах, стимулюючи тим самим бета-розпад.

Продукти Чорнобильської аварії відрізняються за фізико-радіологічним станом від глобальних радіаційних забруднень і мають віддалену схожість з радіоактивними опадами, що формуються після ядерних вибухів. Однак одночасне випадіння у навколишнє середовище такої великої кількості радіоактивних ізотопів не має аналогів у світовій історії.

Структурне зростання НДІЧАЗ:
График

Погода на ЧАЭС:

Температура: -4.0 °C
Відносна вологість: 97 %
Атмосферний тиск: 742 мм рт.ст.
Швидкість вітру: 2.3 м/c
Напрямок вітру: ВЮВ - 106°

Зв'язатися з НДІЧАЗ:

Свяжитесь с нами
Слідкуйте за нами:
By using the website, you hereby consent to our usage of cookies to enhance your experience.
[OK]