Английский Русский Украинский
Погода

Психосоціальні аспекти аварії на ЧАЕС

Психосоматичний і соціальний вплив наслідків аварій на ЧАЕС та гіпоінформаційний невроз.

Ми впевнені, що основними наслідками катастрофи на ЧАЕС для людини є соціально-психологічні. Наприклад, в Європі після аварії на ЧАЕС у результаті переривання вагітності та/або відмови планувати народження дітей не народилося понад 300 тис. дітей. Зазвичай, ця ситуація зумовлена ​​поширенням радіофобних настроїв. Радіофобію розглядають як один з різновидів неврозу, а точніше інформаційного неврозу, зумовленого інформаційної невизначеністю (нестача інформації або її неадекватність у випадку впливу ІВ), що виявляється у виникненні надмірної психічної напруги (фрустрації).

Основною причиною так званих психосоматичних захворювань, які слід розглядати як опосередковані (в даному випадку, зумовлених психікою людини), є характер сприйняття інформації щодо впливу ІВ. Людський організм у цьому випадку уражається не власне ІВ, а надмірною психічною напругою, яку зумовлює, з одного боку, відсутністю достатньої кількості об'єктивної інформації щодо ступеня небезпеки з боку ІВ. А, з іншого — наявністю реальної правдивої інформації щодо негативної дії ІВ у випадку гострого опромінення. Наприклад, інформації про загибель від гострої променевої хвороби вогнеборців, що гасили пожежу на четвертому блоці Чорнобильської АЕС. Зрозуміло, людина, котра захворіла на «радіофобному підґрунті», також має право на статус потерпілого від аварії на ЧАЕС.

Не завжди навіть активні прихильники абсолютної моделі порогової дії ІВ враховують можливість її опосередкованого детермінованого впливу через психіку індивіда. Відомо, що більше половини соматичних захворювань людини мають психосоматичну природу і, ймовірно, що частка такого роду захворювань в процесі соціальної еволюції людини буде тільки рости. Складність ситуації полягає в тому, що таким чином може постраждати будь-яка людина, незалежно від ступеня її безпосереднього контакту з джерелами ІВ.

Так після другої Чорнобильської аварії 2006 року зазначені процеси тільки посилилися. Після 20 років соціум опинився так само психологічно непідготовлений і морально дезорієнтований. З іншого боку, завдяки досвіду 86-го року суспільство досить легко сприйняло інформацію про викиди аномальної енергії, так як пересічний громадянин через інформаційну неусвідомленість не бачить критичних відмінностей між ІВ і "аномальною енергією". А тому і сприймає це як щось вже знайоме.

У післяаварійний період часу мав місце один з різновидів неврозу — гіпоінформаціонний невроз, причиною якого стала інформаційна невизначеність (дефіцит і перекрученість інформації), яка спричинила виникнення сильного психічного напруження (фрустрації). Причиною неврозу такого роду може стати і усвідомлена інформаційна депривація, як це, наприклад, було у випадку з Самуїлом Петровичем Ярмоненко, з одним з найвідоміших радіобіологів, який, на жаль, вже пішов з життя. Кілька слів про характер інформування населення з приводу ситуації з аварією на ЧАЕС. Тільки 38% газетних публікацій про поставарійну ситуацію належали фахівцям (а який серед них був відсоток дійсно фахівців-професіоналів, залишилося невідомим). Критичний («залякуючий») характер мали 76% публікацій.

Структурне зростання НДІЧАЗ:
График

Погода на ЧАЭС:

Температура: -4.0 °C
Відносна вологість: 97 %
Атмосферний тиск: 742 мм рт.ст.
Швидкість вітру: 2.3 м/c
Напрямок вітру: ВЮВ - 106°

Зв'язатися з НДІЧАЗ:

Свяжитесь с нами
Слідкуйте за нами:
By using the website, you hereby consent to our usage of cookies to enhance your experience.
[OK]